долина" - Елеонора Буковски /1а/, Преслава Иванова /1а/, Дилан Караман /1б/, Никол
Братованова /1б/, Никол Карагьозова /1б/ и Габриела Чакръкова /1в/! На XII-тото открито
държавно първенство по естетическа групова гимнастика в град Стара Загора /3-4
октомври/ те се класираха на престижното трето място. Макар и сред най-малките,
чаровните гимастички се отличиха отборно със силна завладяваща игра, спечелиха
овациите на публиката и доказаха, че са сред най-добрите!
Монир Ал Бадарин /4б/ не се разделя с футбола и през лятната ваканция. В края на
лятото той отново спечели признание за невероятната си игра като състезател на футболен
клуб „Берое“ . На един от най-силните детски турнири по футбол в страната ни „Звезди на
Бъдещето 2015“, проведен във Велинград, Монир /ФК „Берое“/ получи индивидуална награда
най - добър състезател. Но това не е всичко!
На традиционния футболен турнир за деца "ЗВЕЗДИЧКА КЪП“ /5-6 септември/ от 17
гола е вкарал 7 , като 4 са само на финала, благодарение на които печелят първо място и купа!
Веселина Ташева /2б/ спечели второ място на конкурса „Морето, морето, морето“,
организиран от ОДК Варна. В своята възрастова група тя плени журито със своята приказка
„Замъкът на петте морета“.
Дария Петкова /3б/ бе отличена със специална награда от Националния конкурс за детска
рисунка ”Чудния свят на Родопите”. Малката художничка участва с пейзаж, който сред многото
рисунки впечатли журито. На награждаването в гр.Кърджали Дария бе заедно със своята
ръководителка Ваня Запрянова от ШИИ „АРТ линия“..
Ирем Шукри Чауш /2б/ и Магдалена Петкова /2в/ се завърнаха със златни медали от
Международния турнир по художествена гимнастика „Дънди Бейби къп“, организиран от клуб
„ Левски- Илияна“. Казанлъшкият клуб „Розова долина“ с треньор Мариана Ламбова завоюва
престижното първо място за невероятната грация и талант. Събитието се превърна в истински
празник за малките гимнастички, техните треньори и родители.
Хакан Коркмаз /2а/ отново е сред медалистите по таекуондо в състезанието „SOFIA
CUP“, което се проведе на 31 октомври. Хакан е състезател на казанлъшкия клуб „ Extreme” и
защитава гордо името му – от три срещи има две спечелени победи, които му донесоха
бронзов медал.
Валентин Пасев /3д/ спечели бронзов медал в дисциплината засичане на 2 метра в
дебютното си участие /момчета до 14 години/ в първенството на Европейската купа по
радиозасичане. От 9 до 12 юли Приморско бе домакин на престижното състезание, в което
участваха представители на 7 държави. Младите надежди на казанлъшкия клуб „Теньо Биков“
спечелиха общо 3 медала. В дисциплините ориентиране и засичане на 80 метра Вальо се
нареди непосредствено след първите трима.
В международния конкурс „Аз обичам Черно море” Несебър 2015 година в раздел Литературно творчество ПРОЗА ученичката Веселина Георгиева Ташева /2б/ спечели първо място във възрастова група 1-4 клас със своята приказка „Замъкът на петте морета”. В раздел ПОЕЗИЯ Веси спечели четвърто място /поощрение/ със стихотворението „За теб, море”. С четвърто място бе отличена и Едже Юсеин Солак / 5а/ със стихотворението „Обичам те, море”.
В раздел Изобразително изкуство от първи клас имахме десет участници от 1б клас, четири от 1а и 1в класове и един участник от втори клас. Рисунките бяха с изключителна художествена стойност и всички участници получиха грамоти. Учениците получиха своите награди лично от госпожа Абдишева и заслужени аплодисменти от своите съученици и приятели.
Ученичката от 2 б клас Даная Евгениева Дончева участва в Международния конкурс ”Аз обичам
Черно море”, който се проведе в град Несебър през месец октомври. Тя се представи отлично и
въпреки, че не бе класирана получи грамота за участие. Честито!
Антония Ганевска /5б/ клас се завърна със златен медал на 1500 м гладко бягане в едно нетрадиционно,
но утвърдило се състезание. На 15.11.2015 год. в град София се проведе Национално състезание по лека
атлетика за деца, страдащи от диабет. Отличното представяне на Антония доказва, че силата на волята и духа побеждават.

Честито за голямата победа!
       Елена Дзанева / 3д/ спечели златен медал на провелия се на 13-14 декември в Пловдив Коледен шахматен турнир за деца от цялата страна. След като постигна актив от 5 точки в турнир Б за деца до 8 години, Ели доказа своята класа.При силна конкуренция Костадин Дзанев /7а/ спечели среброто при момчетата до 14 години. Малкият дебютант Абдула Юсеин / 1д/ завърши с актив от 2,5 т. при 6-годишните. Така последната изява за годината на училищния отбор по шах остана запомняща се със силното присъствие на кирковските ученици.
         На 22.12.2015 г. Вангел Константинов, Георги Янев, Димитър Георгиев, Ивайло Димитров от 4 "а" клас, Теодор Панов от 4"в" клас, Васил Беров и Лъчезар Стоянов от 4 "г" клас, които са подготвителна група "Розова долина" - набор 2005 към ФК "Розова долина" - гр. Казанлък , бяха поздравени лично от кмета на града госпожа Галина Стоянова и получиха индивидуални подаръци за високи постижения в спорта.
            На 23.12.2015 г. в Коледен турнир в град Стара Загора спечелиха първо място - купа и златни медали.
Лариса Летифова /3б/ и Валентин Пасев /3д/ се представиха отлично на Коледния
турнир по плуване за деца. Над 100 деца от казанлъшките училища на възраст от 4 до 12
години се включиха в състезанието, организирано от СК по плуване „Траяна“ в СОУ „Антим
Първи“. Лариса се класира на първо място, а Вальо остана втори.
Поздравления за малките плувци – да са все така упорити , амбициозни и напористи!
Ученичката от IVв клас Стелиана Петкова Мавродиева единствена от училището успя да се класира за националния кръг на състезанието“Ключът на музиката“, което предстои да се проведе в град Пловдив. Да и пожелаем успех и достойно представяне!
Първо място, грамота и медал получи Александър Христов Тянов, ученик от 7 а клас на ОУ „Георги Кирков” ,с изпълнението си на първа част от Концерт за цигулка и оркестър от В.А. Моцарт на Седмият национален конкурс „Музикални награди”, организиран от СОУ „ Екзарх Антим Първи”. 161 изпълнения се състезаваха в националния конкурс „Музикални награди“ тази година. Седмото издание се проведе в дните от 26 до 28 февруари. Изпълненията се оценяват в три раздела - Българска народна музика, Класическа музика и Забавна музика в три възрастови групи. В конкурсната програма на Националния конкурс „Музикални награди“ участват повече от 250 ученици от I до XII клас от 15 области в страната , сред които Стара Загора, София, Варна, Шумен, Пазарджик, Пловдив, Бургас.
        „Ключът на музиката”-отново имаме постигнати отлични резултати на Националното състезание. За участие в областния кръг се класираха Моника Асенова, Мартин Иванов и Димитър Тодоров от 4”б” клас с ръководител г-жа Иванка Димитрова; Стелиана Мавродиева, Айлин Чъкъкчи и Дария Кутикова от 4в клас с ръководител г-жа Надка Маноева, Кевин Ван Дайк от 4г клас с ръководител г-жа Маргарита Белдева; и обучаваните от г-жа Тянова ученици в прогимназиален етап - Нона Ангелова и Димитър Димитров от 5б клас, Кристиана Миланова, Преслава Кършаковаи Теодор Тодоров от 5а клас, Александър Бончев, Георги Танев, Станислав Минчев, Микаела Раева и Николай Хаджииванов от 6 а клас и Тиара Братованова, Иво Матов и Александър Тянов от 7 а клас. Поздравления!
      На 26.03.2016 година в Казанлък бе открит Четвъртият детски конкурс за изпълнение на хумористична творба „Чудонемирчета”.Той се провежда в рамките на Чудомирови празници 2016. Негови организатори са Библиотека „Искра”, Фондация „Чудомир” и Община Казанлък. Близо 90 деца участваха със свои хумористични изпълнения в четири възрастови групи в жанровете „Проза” , „Поезия” и „Драма”. Нашата гордост Йоана Пламенова, ученичка от първи В клас и единствена участничка от ОУ "Георги Кирков" спечели второ място в своята възрастова група със артистичното изпълнение на стихотворението "Ще чета вечерта" от Асен Босев. По думите на нейната художествена ръководителка госпожа Събина Цокева Йоана е един скрит талант, който от тук ще се развива и в бъдеще ще покорява световните сцени. Честито, Йоанка! Ти си нашата гордост!!!
        На провелото се на 19-ти март 11-то национално индивидуално първенство по Шотокан Карате До в зала „Арена Армеец“, София, при над 400 участника от страната, карате клуб„ Шори Доджо” с 24 състезателя в различни възрастови групи спечели общо 21 медала. При 8-9 годишните момчета, Влади Азманов възпитаник на ОУ Георги Кирков е първи в дисциплината “кумите” и трети в дисциплината “ката”. С това състезание успешно започна сезонът за каратеките на СК „Шори Доджо“. Следващото състезание ще бъде през април месец 2016 г.
        Отново награден ученик от елитното казанлъшко училище „Георги Кирков”! В края на месец февруари 2016 г. Георги Станчев Леков, уч. от III „г” клас, зарадва училищното ръководс-тво, класния си ръководител госпожа Ваня Пашова, учителите и всички съученици от училищ-ната общност. Под ръководството на своя преподавател по Човекът и обществото г-жа Синела Милева Георги Леков зае второ място в Националния конкурс „Моите детски мечти” – 2016 г. виж повече>>
        Монир Ал Бадарин /4б/ получи наградата за Голмайстор на турнира в гр. Дряново на Международния турнир "Challenge Cup" 2016. Мони отново показа класа в играта, а неговият отбор ФК"Берое 2005 " триумфира с първото място.
     Монир Ал Бадарин /4б/ бе отличен с приз за голмайстор на първото издание на Купа"СОФИЯ", а при възраст 2005 г. шампион стана отборът, в който Мони е играч - „Берое“. Турнирът се проведе от 24.02 до 28.02.2016 г. в комплекс "Царско село" под ръководството на бившия футболист на ЦСКА София и настоящ директор на футболна академия "Царско село" - Тодор Янчев.